Bootstrap Slider
Tematy najpopularniejsze:


[ wszystkie newsy ]


Zgoda buduje, niezgoda jest dla głuptasów...

W ostatnim czasie w Ząbkach miało miejsce wiele wydarzeń i spotkań z różnymi środowiskami Mieszkańców Miasta Ząbki. Odbyła się cała seria spotkań z klubami seniorów, związkiem kombatantów, związkiem emerytów i rencistów, środowiskami ząbkowskich szkół i przedszkoli, świetlic środowych, klubami sportowymi (karate, FMA), kursantami samoobrony i innymi stowarzyszeniami i kołami. Zostałem zaproszony również na uroczystą mszę przez jedno z kół parafialnych przy Św. Trójcy w Ząbkach.

W trakcie mszy, organizatorzy na ręce moje i przewodniczącego Rady Miasta przekazali Miastu Ząbki obraz Chrystusa Króla - Króla Wszechświata. W ślad za tym wydarzeniem pojawiły się różne interpretacje tego wydarzenia, a przecież wiadomo, że jesteśmy krajem świeckim wiec wydarzenie ma charakter symboliczny, ważny dla części osób a dla innych bez znaczenia.

W Ząbkach mieliśmy okazję gościć wiele różnych, międzynarodowych delegacji z np.: Chin, Turcji, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Filipin, Tunezji, Estonii, Chorwacji, Tajlandii, Szwajcarii i inne. Prawie każda z tych delegacji zostawiła pamiątki charakterystyczne dla danego kraju, niektóre z nich o symbolice religijnej. Wszystkie te pamiątki znalazły swoje honorowe miejsce.

Ku mojemu zaskoczeniu tylko to jedno wydarzenie wywołało falę maili o niezrozumiałej dla mnie treści, błędnie nadającej wydarzeniu administracyjny charakter. Proszę Państwa o odrobinę rozsądku i tolerancji o której się tak dużo mówi, tym bardziej, że religia przeplata się z kulturą w każdym kraju.

Kłótnie w tym temacie są nie do rozstrzygnięcia a powstałe w ten sposób animozje i podziały niepotrzebnie dzielą ludzi. Skupmy się na rozwoju Naszego Miasta.

Pozdrawiam,

Robert Perkowski.

P.S.
Poniżej treść niektórych maili, które skłoniły mnie do napisania tego tekstu:


mail nr 1

Dzień dobry,

chciałabym wysłać skan dokumentu do nowego Króla UM Ząbki, pana Jezusa Chrystusa. Proszę o adres e-mailowy do króla.

moje ukłony,

św. Jadwiga, Królowa Polski
mail nr 2
Witam.

W najbliższych dnia planuje z grupą osób przeprowadzić Intronizację Szatana na Króla Ząbek oraz dokonać aktu Zawierzenia Miasta i Mieszkańców Szatanowi.
W związku z konstytucyjną wolnościa wyznania oraz konstytucyjną równością wszystkich religii, mam pytanie: Jakie rozmiary ma powieszony w Sali obrad obraz p. Jezusa? Przygtowując do powieszenia obraz Szatana nie chcielibyśmy aby nasz był większy, co mogłoby budzić niezamierzone złe emocje. Wahamy się tylko czy będzie to Belzebub czy jednak Lucyfer.
Sposób mocowania oraz miejsce w sali omówimy w innym terminem.

Szczęść Szatanie.
mail nr 3
Bohomaz tzw. Chrystusa Króla w sali obrad Urzędu Miasta łamie Konstytucję RP i nie powinien się tam znajdować!
W związku z tym składam doniesienie do właściwiej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Dziwię się, że facet w Pana wieku jest takim zacofanym i ciemnym chłystkiem, który nie wie, że WŁADZA ŚWIECKA W POLSCE MUSI DBAĆ O ROZDZIAŁ KOŚCIOŁA OD PAуSTWA.

Bez szacunku i z doniesieniem do prokuratury w ręku.
mail nr 4
.... W Polsce króluje głupotai bezprawie mieliśmy dobre zdanie o rodakach zamieszkałych w Ząbkach aż do tego skandalu i bezprawia ustanowienia żydowskiego wisielca królem Ząbek. Pomijamy że to zwykłe bezprawie i przekroczenie komptetencji władzy, świadczy dobitnie, że siedzi ona w czarnej dupie kościoła katolickiego i stracili resztki rozsądku poniżając siępublicznie... nikt z nasyzch rodaków nie odda życia za takich nieudaków i cymbalów z Ząbek...


.... i jeszcze kilka innych podobnych, najczęściej niepodpisanych e-maili.

2015-01-29 17:17:25


...
stat4u