Bootstrap Slider
Tematy najpopularniejsze:


[ wszystkie newsy ]


Ogłoszono przetarg na budowę Wyzwolenia

Jeszcze niedawno mogliśmy się Państwu pochwalić pozytywną informacją o uzyskanej dotacji w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych na budowę ulicy Wyzwolenia a już dziś informuję o ogłoszeniu przetargu na wybór wykonawcy. Termin składania ofert upływa 11 marca br. i jeśli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w marciu zostanie wyłoniony wykonawca a prace będą mogły zacząć się w kwietniu br.

Kliknij by powiększyć


Zgodnie z ogłoszeniem formalnie przewidziany jest ośmiomiesięczny okres na wykonanie całej drogi wraz z systemem odwodnienia w ul. Wyzwolenia, Lipowej i Langiewicza. Sama wyzwolenia będzie wyposażona w sześciometrowej szerokości jezdnię z asfaltobetonu, chodnik z kostki brukowej oraz ciąg pieszo-rowerowy z kostki bezfazowej.

Skrzyżowania z drogami przecinającymi będą równorzędne (pierwszeństwo z prawej strony).

Historia budowy zaczęła się w 2007 roku, czyli w momencie przygotowywania projektów unijnych do których pierwotnie była zakwalifikowana również Wyzwolenia. Niestety z uwagi na zbyt duży pierwotny zakres dwóch drogowych projektów unijnych, kilka ulic, w tym Wyzwolenia zostały okrojone zwiększając tym samym szanse uzyskania środków (po prostu za dużo chcieliśmy ;) ).

Ulica Wyzwolenia posiadała od kilku lat gotową dokumentację drogową wraz z pozwoleniem oraz łączyła się z drogą wojewódzką i poprzez 3-go Maja łączyła się z drogą powiatową, mogliśmy składać wnioski o dofinansowanie jej budowy w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. Uzyskane dofinansowanie obejmuje wsparcie 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Link do postępowania przetargowego

Robert Perkowski.

2015-02-24 22:22:53


...
stat4u