Bootstrap Slider
Tematy najpopularniejsze:


[ wszystkie newsy ]
 Oświetlenie płyty głównej na stadionie Dolcan Arena działa
W nocy z wczoraj na dziś, zostało uruchomione i przetestowane oświetlenie na miejskim stadionie. Cztery maszty umożlwią nam nie tylko spełnienie wymogów licencyjnych ale również mogą być powodem do lokalnej dumy. Nie dość, że mamy jedną z najlepszych drużyn piłkarskich w Polsce, nowoczesny obiekt sportowy to na dodatek uruchomione oświetlenie należy również do najnowocześniejszych w naszym kraju. Porównywalne parametry oświetlenia ma jedynie kilka, może kilkanaście miast w Polsce.

Jednocześnie przepraszamy, za świecenie w nocy, które mogło niepokoić niektórych mieszkańców. Nadmienię, że zwyczajowo oświetlenie z pełną mocą będzie używane jedynie raz na dwa tygodnie w sezonie rozgrywek piłkarskich i to w zdecydowanie wcześniejszych godzinach.

2015-09-18 11:40:17

Aplikuj o stypendium po 380 zł miesięcznie przez 9 miesięcy!
W ramach "Agrafki Agory" - Lokalnego Programu Stypendialnego Towarzystwa Przyjaciół Ząbek przyznamy stypendia 6 studentom do 26 roku życia, zameldowanym w Ząbkach. Wystarczy mieć ukończony co najmniej 1 rok studiów (nie dotyczy studiów II stopnia, na których można aplikować już na pierwszym roku). Termin składania wniosków mija w najbliższy poniedziałek.

Nie ma znaczenia, w jakim mieście studiujesz, na jakiej uczelni (publicznej, prywatnej, technicznej, medycznej, uniwersytecie...), ani na jakim kierunku. Niewielkie znaczenie ma średnia, jaką uzyskałeś. Nie patrzymy na poprawki ani na warunki. Interesuje nas Twoja kreatywność!

"Jak Twoja wiedza lub umiejętności zdobywane podczas studiów mogą przyczynić się do rozwoju Miasta Ząbki lub jego społeczności lokalnej?" - prosimy Cię o napisanie pracy o długości 500-1000 słów (2-4 strony) na taki właśnie temat. Ile osób, tyle pomysłów, a każdy pomysł jest dobry!

Na wnioski czekamy na Trybunie Miejskiej do 21 września (poniedziałek). W razie problemów z dziekanatem, zaswiadczenie można przynieść na rozmowę kwalifikacyjną.

"Agrafka Agory" - Lokalny Program Stypendialny Towarzystwa Przyjaciół Ząbek współfinansują: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Agory, Miasto Ząbki, PGK w Ząbkach, Vatax Wojciech Gut, Parafia pw. Miłosierdzia Bozego w Ząbkach i Towarzystwo Przyjaciół Ząbek. Program wspiera Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach.

2015-09-18 11:33:03

Rozpoczął się remont ulicy Bystrej w Warszawie (przedłużenie Batorego w Ząbkach)
Właśnie rozpoczął się remont ulicy Bystrej w Warszawie ulicy, która stanowi jedną z ząbkowskich wylotówek w stronę Warszawy. To przedłużenie ulicy Batorego w Ząbkach jest ważnym połączeniem, zwłaszcza w porannych godzinach szczytu, gdy wylot z Wolności jest mocno obciążony. Remont niestety obejmie tylko jezdnię i wzmocnienie poboczy, co mimo wszystko powinno zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżujących.

2015-09-18 11:21:06

Koniec budowy oświetlenia Dolcan Areny
W dniu dzisiejszym kończą się prace budowlane i instalacyjne oświetlenia płyty głównej naszego stadionu. Wieczorem powinny rozpocząć się testy oświetlenia, które mogą potrwać aż do piątku. Nadmienię, że na czterech słupach jest zainstalowanych około 250 lamp, każda jest wycelowana w inny, ściśle określony punkt boiska. Pomiar będzie obejmował natężenie światła na całej płycie z pomiarem pionowym i poziomym. Uwzględniane będzie nie tylko minimalne natężenie światła ale również jego równomierność (nie może być jaśniejszych i nieco mniej jasnych miejsc).
Oświetlenie z uwagi na swoją dużą moc będzie w trakcie rozgrywek ligowych zasilane przez agregaty prądotwórcze, których koszt pokrywa firma Dolcan (dziękujemy). W trakcie innych wydarzeń (np. treningów) będzie uruchomionych jedynie kilka procent lamp, które wtedy zasilane będą z sieci.

2015-09-16 17:11:35

Pierwszy po wojnie budowany szpital w Polsce to Drewnica
Nowoczesny, proekologiczny i przyjazny pacjentom. Taki właśnie będzie budowany szpital dla nerwowo i psychicznie chorych w Ząbkach. Wybudowanych nowych 300 łóżek ma powstać w 2017 roku, co jest i tak kroplą w morzu potrzeb. Cieszy to, że stare i zużyte już obiekty szpitala zostaną zastąpione nową infrastrukturą, która będzie wzbogacała estetykę miasta.
Nadmienię, że właścicielem szpitala (organem założycielskim) oraz inwestorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego - tzw. Urząd Marszałkowski. Mam nadzieję, że stare obiekty z czasem zostaną wyremontowane i również będą służyły społeczności lokalnej, o co będziemy gorąco zabiegali u Marszałka.

2015-09-16 17:03:45

Ruszyła modernizacja ulicy Targowej
W zeszłym tygodniu ruszyła przebudowa ulicy Targowej w Ząbkach. Inwestycja jest finansowana przez firmę Jeronimo Martins Polska (sieć sklepów Biedronka) na podstawie porozumienia z Miastem Ząbki. Modernizacja obejmuje demontaż całej nawierzchni, budowę kanalizacji deszczowej, budowę nowej jezdni wraz z miejscami postojowymi i chodnikami. Prace potrwają do listopada.

2015-09-14 19:25:18

Od września 600 uczniów więcej w ząbkowskich podstawówkach
To, że Miasto Ząbki rozwija się w trudnym do "okiełznania" tempie, chyba każdy widzi. Nowy rok szkolny rozpoczął się od kolejnych wyzwań, gdyż do naszych podstawówek chodzi o 600 uczniów więcej. Stąd od jakiegoś czasu rozpaczliwe działania w obszarze edukacji: zakup działkik 2,2 ha pod nową szkołę, rozbudowa SP2, rozbudowa SP3, planowana rozbudowa SP1, tymczasowe obiekty oświatowe przy SP1 i SP3.
Jest to zadanie dominujące w naszym miejskim budżecie, które pochłania prawie wszystkie wolne środki. Niestety w naszym przypadku, tej gwałtownej dynamice nie sprzyjają również wprowadzone reformy oświatowe, gdyż tylko spotęgowały zjawisko kurczących się szkół. Pomimo wszystko, uważam, że jakość nauczania prezentowana w ząbkowskich szkołach jest wzorem do naśladowania dla innych samorządów. Brawo ząbkowska młodzież, brawo nauczyciele i pedagodzy.
We wrześniu w SP3 przywitaliśmy po raz pierwszy klasę pierwszą z literką "O" (jak Ola).
Robert Perkowski.

2015-09-08 17:04:07

D końca listopada możemy spodziewać się: Dębowej, Klonowej, Krótkiej i bocznej od 11-go Listopada
W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z wykonawcą, który wybuduje następujące ulice: Dębowa, Klonowa, Krótka i boczna od 11-go Listopada. Jeszcze w tym tygodniu będzie przekazany plac budowy. Zakończenie prac i oddanie uliczek do budowy ma nastąpić pod koniec listopada.

2015-09-08 13:05:16

0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 -stat4u