Bootstrap Slider
Tematy najpopularniejsze:


[ wszystkie newsy ]
 Wmurowanie kamienia węgielnego w nowej Drewnicy
Inwestycja w postaci budowy nowego obiektu, jednocześnie najnowocześniejszego w Europie, Wojewódzkiego Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Drewnica idzie pełną parą. Już z odległości wyraźnie widać duże żurawie dominujące nad krajobrazem północnych Ząbek. Wszystko wskazuje na to, że budowa ma szansę zakończyć się jeszcze przed zakładanym terminem. Brawo. ... wiecej

2015-08-26 16:11:53

Jest wykonawca budowy Dębowej, Klonowej, Krótkiej i bocznej od 11-go Listopada
W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty przetarg na budowę kilku małych ulic w Ząbkach. Wyłoniony wykonawca będzie realizował w Naszym Mieście budowę ulic: Dębowej, Klonowej, Krótkiej i bocznej od 11-go Listopada. Podpisanie umowy nastąpi prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze we wrześniu br. i potrwają do grudnia.

2015-08-13 13:08:34

Pozwolenie na rozbudowę SP1 jeszcze w sierpniiu.
Kilka tygodni temu został złożony wniosek o pozwolenie na budowę nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 1. Spodziewamy się, że jeszcze w sierpniu br. uzyskamy pozwolenie a jesienią ogłosimy postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy. Jedynym ograniczeniem jest to, że do jesieni musimy wygospodarować brakujące środki na tą inwestycję. Pozostając optymistą wierzę, że tak właśnie się stanie.

Prawdą jest, że jeszcze wiele inwestycji, zwłaszcza drogowych, oczekuje na swoją kolej. Jednakże budowę obiektów oświatowych traktujemy priorytetowo, bo nikt nie wyobraża sobie byśmy nie mogli przyjąć dzieci do i tak ciasnych szkół. Przypominam, że w ubiegłym roku zakupiliśmy nieruchomość pod nowe obiekty szkolne. Co prawda trudno dokładnie powiedzieć, kiedy będzie nas stać na ich wybudowanie, ale kurczące się zasoby niezabudowanych działek zmusiły nas do myślenia o przyszłości i rezerwacji tych terenów. Raty za tą ponad dwu hektarową działkę będziemy spłacali jeszcze przez około 6 lat. Jest to jednak inwestycja w przyszłość i nowe pokolenie.

2015-08-04 16:54:42

Ogłoszono przetarg na budowę Dębowej, Klonowej, Krótkiej
Kilka dni temu został ogłoszony przetarg na budowę kolejnych ulic w Ząbkach. Tym razem niebawem ruszy budowa ulic Dębowej, Klonowej i Krótkiej. Spodziewamy się, że w sierpniu zostanie wyłoniony wykonawca, z którym bezzwłocznie podpiszemy umowę. Gdyby tak się stało jeszcze we wrześniu br. można spodziewać się rozpoczęcia prac. Ponieważ są to niewielkie ulice, prace powinny zakończyć się do końca bieżącego roku.

2015-08-04 16:48:02

Przetarg na budowę ulicu Wyzwolenia rozstrzygnięty, wygrał STRABAG
W ostatni piątek został wybrany wykonawca budowy ulicy Wyzwolenia w Ząbkach. Do udziału w przetargu przystąpiło 14 firm, z czego tylko 3 ostatecznie zostały brane pod uwagę. Pozostałe zostały odrzucone, głównie z powodu braku zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Jeżeli nie będzie żadnych odwołań to w piątek obędzie się podpisanie umowy z wykonawcą.

Oto link do ogłoszenia: http://bip.zabki.pl/zp-271-04-2015

2015-04-20 22:47:05

Jest wykonawca Trasy Świętokrzyskiej na Targówek Fabryczny (przedłużenie Kijowskiej w stronę Ząbek)
Firma Bilfinger Infrastructure wybrana ostatnio do remontu mostu Łazienkowskiego nie potrafiła uzasadnić, dlaczego jej oferta jest o ponad jedną trzecią niższa od kosztorysu, więc Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych do budowy Trasy Świętokrzyskiej wskazał innego wykonawcę. Odcinek przez Szmulki na Targówek Fabryczny ma być gotowy w 2017 r.

Chodzi o przedłużenie ul. Kijowskiej od Dworca Wschodniego wzdłuż nasypu kolejowego, a potem w tunelu pod torami do ul. Naczelnikowskiej. W ten sposób powstanie częściowy objazd pl. Wileńskiego i ul. Targowej.

Przedruk za: http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,17769088, Jest_wykonawca_Trasy_Swietokrzyskiej_na_ Targowek_.html

2015-04-20 22:33:54

0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 -stat4u