Bootstrap Slider
Tematy najpopularniejsze:


[ wszystkie newsy ]
 Jutro podpisanie umowy z wykonawcą Nowego Szpitala Drewnica.
W dniu jutrzejszym o godzinie 13:00 zostało zaplanowane uroczyste podpisanie umowy pomiedzy inwestorem (Urząd Marszałkowski za pośrednictwem Mazowieckiej Szpitala Wojewódzkiego DREWNICA sp. z o.o.) a wyłonionym w przetargu wykonawcą (firma BUDIMEX SA). Prawdopodobnie prace budowlane rozpoczną się lada tydzień. Trzymamy kciuki za sprawną realizację tej wojewódzkiej sztandarowej inwestycji.

2015-02-23 21:52:43

Warszawa zbuduje Żołnierską
Jeszcze w lutym br. Miasto Stołeczne Warszawa ma ogłosić przetarg na budowę ulicy Żołnierskiej i fragmentu Marsa. inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w roku bieżącym i potrwa 26 miesięcy. Przyznam, że jest to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Ząbek ale jeszcze lepsza dla mieszkańców innych miejscowości i samej Warszawy. Dzięki tej inwestycji również w Ząbkach nieco zmniejszy się ruch tzw. małego tranzytu (osoby podróżujące samochodami codziennie do pracy/szkoły) a południe Warszawy i Mokotów będą szybciej dostępne.

2015-02-23 21:49:02

Ząbki na liście Ministra Sportu projektów o szczególnym znaczeniu dla sportu do dofinansowania
Kolejna bardzo dobra wiadomość. Ząbki jako jedna z nielicznych miejscowości znalazły się ze swoim projektem budowy pełnowymiarowego boiska ze sztucznej nawierzchni na liście Ministra Sportu i Turystyki. Jest to lista projektów o szczególnym znaczeniu dla sportu, co oznacza, że nasz złożony wniosek o dofinansowanie uzyskał akceptację i tylko kwestia czasu jak obiekt powstanie. Prawdopodobnie będzie to przyszły rok, gdyż musimy zgromadzić środki na wkład własny a innych potrzeb przecież też jest bez liku.

Oto oficjalny komunikat Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz lista zaakceptowanych projektów.

2015-02-14 00:48:53

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 zakończona.
Również rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 o nowe skrzydło to dobre informacje. Właśnie została zakończona budowa a w najbliższy poniedziałek zaczynają się prace odbiorowe. Jeśli dobrze pójdzie, w najbliższych dniach będziemy mogli oddać budynek do użytku, co znacząco poprawi sytuację lokalową szkoły ale również jej funkcjonalność. Szkoła dodatkowo pozyska sześć nowych sal lekcyjnych, świetlicę oraz małą saklę gimnastyczną.

2015-02-13 23:39:39

Świetlica Środowiskowa już ma piętro. Za kilka dni dach.
Pod koniec przyszłego roku w przetargu nieograniczonym został wybrany wykonawca budowy nowego budynku Świetlicy Środowiskowej nr 1. Pomimo zimy, a w zasadzie dzięki dobrej pogodzie, już teraz możemy podziwiać dwie kondygnacje nowego obiektu. W przyszłym tygodniu rozpoczynają się prace związane z więźbą dachową. Jak dobrze pójdzie obiekt jeszcze przed wakacjami będzie zakończony i gotowy do użytkowania.

2015-02-13 23:35:03

Umowa z Jeronimo Martins podpisana, będzie modernizacja Targowej
Prawie dwa lata trwały negocjacje treści umowy z operatorem sieci sklepów Biedronka. Właśnie w dniu wczorajszym została podpisana umowa z przedstawicielami firmy Jeronimo Martins, na podstawie której Miasto Ząbki przeprowadzi kompleksową modernizację ulicy Targowej a koszt tej modernizacji zostanie w całości pokryty przez Biedronkę. Pojawi się nie tylko obustronny, nowy chodnik, zostanie również wybudowana nowa nawierzchnia i kanalizacja deszczowa. Dzięki tej inwestycji prywatny parking zostanie odwodniony, również na koszt firmy, co znacząco poprawi estetykę i komfort. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone jeszcze w roku bieżącym.

2015-02-10 21:31:21

Ogłoszono przetarg na remont zabytkowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach
W dniu dzisiejszym został ogłoszony przetarg na częściowy remont zabytkowego budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Słowackiego w Ząbkach. Willa Alina pierwotnie była własnością Generała Władysława Sikorskiego, dziś służy jako siedziba ośrodka kultury. Pod koniec ubiegłego roku Miasto Ząbki znalazło się na liście projektów, które uzyskały wsparcie unijne właśnie na ten projekt. Łączna wartość przedmiotowego projektu inwestycyjnego, który uzyskał wsparcie unijne to nieco ponad trzysta tysięcy złotych.

LINK do przetargu na BIP Miasta Ząbki

2015-02-09 21:34:01

Urząd Miasta Ząbki przyjazny osobom głucho-niemym
Niedawno została uruchomiona usługa on-line tłumacza języka migowego dla interesantów Urzędu Miasta w Ząbkach. Do tej pory, załatwienie spraw dla tej grupy osób niepełnosprawnych wiązało się z problemem w komunikacji i dużym stresem. Teraz interesant załatwiający sprawę w ząbkowskim magistracie na czas wizyty dostanie udostępniony tablet z połączeniem audio-wideo do profesjonalnego tłumacza. Zatem za pośrednictwem migania całość dyskusji będzie tłumaczona pomiędzy pracownikiem a interesantem na bieżąco.
Niektóre sprawy można również załatwić nie ruszając się z przed domowego komputera (trzeba mieć podłączoną kamerkę wideo).
Info na stronie www.zabki.pl

2015-02-09 21:18:55

2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 -stat4u