Bootstrap Slider
Tematy najpopularniejsze:


[ wszystkie newsy ]
 Jest wykonawca budowy nowego Wojewódzkiego Szpitala Drewnica w Ząbkach
Dwa tygodnie temu został rozstrzygnięty przetarg na wybór wykonawcy nowych obiektów Drewnickiego Szpitala. Podpisanie umowy pewnie nastąpi jeszcze nie szybko, gdyż jeden z wykonawców złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Rozstrzygnięcie sporu pewnie potrwa kilka tygodni, dopiero później inwestor będzie mógł podpisać umowę z wykonawcą.

Przypomnę, że cały Szpital Drewnica jest własnością struktur wojewódzkich - Marszałka Województwa Mazowieckiego i jego podległych spółek. Miasto Ząbki nie jest właścicielem terenu, organem prowadzącym ani założycielskim. Jest to bardzo ważna jednostka specjalistycznego lecznictwa medycznego dla całego Województwa.

Bardzo się cieszę, że w Ząbkach stare obiekty zostaną zastąpione nowoczesną infrastrukturą, jedną z najnowocześniejszych w Europie.

Więcej na: http://www.mswdrewnica.pl/

2015-02-05 16:41:02

Odbiór nagrody, czyli wygrany na licytacji dzień z burmistrzem ;)
W dniu dzisiejszym w urzędzie miasta odbyła się sympatyczna wizyta klasy IIf ze Szkoły Podstawowej nr 1. W trakcie ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeden z rodziców wygrał w licytacji WOŚP dzień z burmistrzem. Swoją wygraną ofiarował klasie swojej córeczki. Wspaniały cel, sympatyczne rozwiązanie. Dziękuję za wizytę całej klasie z wychowawcami a rodzicom (darczyńcom) dziękuję za DUŻE serducho.


zdjęcia A.Murawski

2015-02-05 16:26:36

Podpisana umowa o dofinansowanie remontu MOK
W dniu wczorajszym, tuż przed Sesją Rady Miasta została podpisana umowa z Z-ca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych na dofinansowanie projektu remontu zabytkowego budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach. Dofinansowanie pokrywa 85% wydatków kwalifikowalnych projektu wartego łącznie ponad 300.000 złotych. Zgodnie z podpisaną umową projekt ma zostać zrealizowany do końca czerwca br.

2015-02-05 16:18:41

Budowa Świetlicy Środowiskowej zaangażowana
Zima niby trwa a budowa idzie pełną parą. Niedawno pisałem o rozbudowie SP2, SP1 i SP3. Tym razem podzielę się z Państwem dobrą informacją na temat budowy Świtlicy Środowiskowej nr 1, której mury już wyraźnie widać. Plan jest taki, by w wakacje obiekt oddać do użytku dla ząbkowskiej młodzieży.

2015-01-29 17:28:41

Zgoda buduje, niezgoda jest dla głuptasów...
W ostatnim czasie w Ząbkach miało miejsce wiele wydarzeń i spotkań z różnymi środowiskami Mieszkańców Miasta Ząbki. Odbyła się cała seria spotkań z klubami seniorów, związkiem kombatantów, związkiem emerytów i rencistów, środowiskami ząbkowskich szkół i przedszkoli, świetlic środowych, klubami sportowymi (karate, FMA), kursantami samoobrony i innymi stowarzyszeniami i kołami. Zostałem zaproszony również na uroczystą mszę przez jedno z kół parafialnych przy Św. Trójcy w Ząbkach. ... wiecej

2015-01-29 17:17:25

Konferencja w Estonii. Ząbki przykładem dla innych miast w zakresie transportu publicznego?
Niespełna dwa tygodnie temu w Estonii odbyła się konferencja poświęcona Bezpłatnej Komunikacji Publicznej, w trakcie której Ząbki były stawiane jako przykład wzorcowego wdrożenia i godny polecenia. W trakcie padały również przykłady innych miast i państw wdrażających ideę FPT (Free Public Transport) jak Szwecja, Estonia, Holandia i inne. Obecnie władze Talina zamierzają przekonać tamtejszy Rząd do upowszechnienia tej formy transportu publicznego, co mogłoby objąć cały kraj.
... wiecej

2015-01-29 16:23:46

Otwarcie przetargu na dostawę i montaż publicznej toalety
Dziś zostały otwarte oferty na dostawę i montaż automatycznej toalety publicznej w Ząbkach. Najtańsza oferta mieści się w kwocie jaką zamawiający zamierza przeznaczyć i wynosi nieco ponad 180 tys zł. Najbliższe dni zajmie ocena poprawności złożonych ofert i już w przyszłym tygodniu można się spodziewać ogłoszenia wyniku postępowania. Toaleta powstanie wiosną br. Jej wyjątkowość polega nie tylko na estetyce, przede wszystkim na w pełni automatycznej funkcjonalności samo-czyszczenia, mycie ścian, podłogi, muszli oraz innych urządzeń sanitarnych. To ma zapewnić higieniczne i komfortowe warunki dla użytkowników. Zlokalizowana będzie przy wejściu do tunelu od strony parku miejskiego (blisko stacji pkp, przystanków autobusowych, urzędu miejskiego, bazarku i w centrum .

2015-01-21 12:48:24

3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 -stat4u