Bootstrap Slider
Tematy najpopularniejsze:


[ wszystkie newsy ]
 Jest już zaplecze modułowe (kontenerowe) przy SP1
Również Szkoła Podstawowa nr 1 może obserwować pewne prace na swoim terenie. Właśnie trwa instalacja i przystosowanie zaplecza kontenerowego dla potrzeb ząbkowskiej jedynki, co widać na załączonym zdjęciu. Żeby nikt nie pomyślał, że jest to rozwiązanie docelowe, należy dodać, że równolegle projektowane jest nowe skrzydło również tej szkoły. Prace projektowe i formalne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę potrwają pewnie jeszcze kilka miesięcy. Potem będzie trzeba nieco odetchnąć finansowo, bo przecież rozpoczyna się duża rozbudowa "trójki" i następnie ruszymy z realizacją przygotowywanego projektu.

LINK do wizualizacji projektu docelowego

2015-01-20 23:03:11

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 dobiega końca
Jeszcze w ostatnie wakacje niewiele działo się na zapowiadanym placu budowy. Dziś zapowiadane nowe skrzydło Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Batorego jest prawie ukończone. Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu, prace wykończeniowe jak malowanie, szpachlowanie, instalacja wykładziny i oświetlenia. W przeciągu najbliższych dni inwestycja zakończy się i już tylko od formalnych odbiorów Straży Pożarnej oraz Sanepid będzie zależało jak szybko budynek zostanie zapełniony młodzieżą. Szczerze mówiąc to nowe skrzydło wygląda jak by tu stało zawsze (tak pasuje).

2015-01-20 22:57:22

100-lat Pani Józefy Szuby
Pani Józefa Szulba nasza mieszkanka urodziła się równo 100 lat temu. Mieszka wraz z rodziną od kilkudziesięciu lat w Ząbkach. Rodzinne uroczystości to dla Niej wielkie przedsięwzięcie i duże spotkanie. Wigilia to zazwyczaj prawie czterdzieści osób przy jednym stole! Pani Józefa ma czworo dzieci, tylko :) ośmioro wnucząt, sześcioro prawnucząt i dwoje pra-prawnucząt (trzecie w drodze). Pani Józefo, jak miło od Pani usłyszeć, że życzy Pani 100 lat. Dziękuje za spotkanie i również życzę kolejnej setki w zdrowiu.

2015-01-20 22:53:03

Czy wiecie że... mur ceglany w herbie Ząbek symbolizuje ząbkowskie cegielnie
Ząbki oraz okoliczne tereny były w okresie przedwojennym znane z produkcji cegły czerwonej. W niektórych miejscach blisko połowa kamienic miała wybity znak na cegłach "cegielnia Ząbki". Sprzyjała ku temu licznie występujące tutaj pokłady odpowiedniej gliny. Robiąc sobie spacer po naszym mieście widać gdzieniegdzie różnice terenów (zwłaszcza północne Ząbki) co jest po prostu pozostałością po wyrobiskach.

Z tego powodu w ząbkowskim herbie oprócz liścia topoli możemy znaleźć ceglany mur z ząbkowskich cegieł ;)

2015-01-11 21:59:55

Wielki finał WOŚP w Ząbkach 2015
Po raz pierwszy w tym roku w Ząbkach był zorganizowany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie Miasta Ząbki ponad 80 wolontariuszy kwestowało w różnych miejscach. Finał wraz z licznymi atrakcjami był przez organizatorów zorganizowany w Publicznym Gimnazjum nr 2 2 Ząbkach. Na scenie mieliśmy okazję nie tylko obejrzeć liczne występy artystów, pokazy z pierwszej pomocy ale również licytować liczne ciekawe przedmioty. Punktualnie o godzinie 20:00 całość została zwieńczona pokazem pirotechnicznym. Kto nie był, niech żałuje i przyjdzie za rok.

2015-01-11 21:12:04

Czy wiecie że... Liść topoli został umieszczony w herbie Ząbek nieprzypadkowo?
Pierwsze historyczne wzmianki o naszej miejscowości pochodzą z szesnastego wieku. Wtedy nasza miejscowość nazywała się Wola Zambkowa od nazwiska Zygmunta Zambka. Z czasem nazwa ewaluowała do Woli Ząbkowskiej by ostatecznie otrzymać nazwę Ząbki. Prawa miejskie poosiadamy od około 47 lat, wcześniej mieliśmy status osady. Nadanie Ząbkom praw miejskich nie było wyjątkowym wydarzeniem i nastąpiło w pewnym sensie hurtowo. W tamtym momencie zmieniały się po prostu przepisy i ustój administracyjny. ... wiecej

2015-01-08 20:41:13

Publiczna toaleta w Ząbkach
Jeszcze pod koniec grudnia został ogłoszony kolejny przetarg na wybór dostawcy publicznej toalety dla potrzeb Miasta Ząbki. Jest jest już drugie postępowanie przetargowe, poprzednie nie zostało rozstrzygnięte z uwagi na przekroczenie ofert wartości jaką Miasto Ząbki zamierzało na ten cel przeznaczyć. ... wiecej

2015-01-05 23:16:19

Ząbkowskie kolędowanie
W dniu wczorajszym w Kościele Parafii Miłosierdzia Bożego odbył się niezwykły koncert. W role artystów zamienili się ząbkowscy dyrektorzy, nauczyciele i inni pracownicy. Właśnie to czyniło ten koncert niezwykle interesującym. Pomimo, iż wielu chórzystów śpiewa jedynie raz do roku (niestety ja też ;) ) to występ całości był miły dla ucha i przyciągnął wielu słuchaczy. Jest to już drugi ząbkowski koncert kolęd. Poprzedni odbył się rok temu w Kościele Parafii Św. Trójcy a za rok odbędzie się w nowym Kościele Parafii Zesłania Ducha Świętego. Obiekty sakralne są po prostu właściwe i jedyne, które w Ząbkach nadają się na tego typu wydarzenia (pojemne, duże, dobra akustyka). ... wiecej

2015-01-05 22:51:34

4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 -stat4u