Bootstrap Slider
Tematy najpopularniejsze:


[ wszystkie newsy ]
 Podpisano umowę z wykonawcą Świetlicy Środowiskowej
W środę została podpisana umowa z wykonawcą budowy Świetlicy Środowiskowej nr 1 w Ząbkach. W najbliższy poniedziałek planuje się przekazanie placu budowy a na początku przyszłego roku rozpoczęcie prac. Nowy obiekt ma być oddany z czwartym kwartale przyszłego roku.

2014-12-19 07:33:11

PSZOK gotowy na Nowy Rok
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to jeden z wymaganych prawem elementów nowego sytemu gospodarki odpadami. Do tej pory korzystaliśmy z zlokalizowanego punktu firmy STENA przy ul. Chełmżyńskiej, co jednak było dużym ograniczeniem pod kontem konkurencyjności ofert przetargowych. Dlatego zakupiona niedawno niewielka działka została utwardzona i ogrodzona w celu organizacji własnego PSZOKu.
Co to jest PSZOK, w skrócie jest to miejsce gdzie możemy oddać segregowane odpady komunalne pomiędzy okresami ich odbioru bezpośrednio z posesji.

2014-12-15 16:48:11

Wiaty przystankowe przy stacji PKP
Dziś zostały zainstalowane nowe wiaty przystankowe w centrum miasta, w okolicach tunelu. Pięć wiat pojawiło się m.in. na ul. Wojska Polskiego oraz Orlej, czyli w jednych z najbardziej obciążonych przystanków. Te przystanki były wskazywane przez samych mieszkańców jako najbardziej właściwe do montaży wiat. Nadmienię, że obciążenie tych miejsc wynika głównie z charakteru przesiadkowego do stacji PKP oraz innych autobusów. W pobliżu znajduje się również Urząd Miasta, Park Miejski, Miejska Przychodnia, Szkoła Podstawowa oraz Miejski Bazar. W najbliższych dniach w brakujących miejscach pojawi się również kostka brukowa.

2014-12-15 16:43:02

Budżet Miasta Ząbki na 2015 rok przyjęty
Dziś przed południem, Rada Miasta przyjęła budżet Miasta Ząbki na 2015 rok. Jest to najważniejsza uchwała naszych rajców, jaką w całym roku mają do przegłosowania. To właśnie budżet decyduje o kolejności inwestycji, ich zakresie i całym życiu miasta. W trakcie obrad zostały przegłosowane również zmiany do pierwotnego projektu, n.in.: dokończenie budowy ul. Żwirki, dokończenie budowy ul. Gdyńskiej oraz remont Miejskiego Ośrodka Kultury. Niestety zmiany te pojawiły się kosztem zakupu pojazdu dla potrzeb Komisariatu Policji w Ząbkach, m.in. kosztem odszkodowań które trzeba będzie wypłacić właścicielom wywłaszczanych gruntów. W najbliższych dniach na stronie BIP urzędu pojawią się pełne i ostateczne treści podjętych uchwał. ... wiecej

2014-12-12 14:07:36

Przetarg na budowę Świetlicy Środowiskowej nr 1 rozstrzygnięty
W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty przetarg na budowę Świetlicy Środowiskowej nr 1. Zwycięzcą okazała się firma ŁUNIBUD z Warszawy. Planujemy podpisać umowę z wyłonionym wykonawcą jeszcze w grudniu br. a prace rozpocząć jak najszybciej (jak tylko warunki pozwolą).
Dokument BIP

2014-12-09 22:46:40

Przejście dla pieszych zostaje.
Ucinam spekulacje, że przejście w ul. Batorego przez tory po wyborach zostanie zlikwidowane. Co prawda PKP PLK w trakcie budowy tunelu sugerowało takie rozwiązanie, jednak ostatecznie PKP PLK wyraziło zgodne na pozostawienie przejścia przez tory w miejscu dawnego przejazdu kolejowego. W ostatni piątek miało miejsce komisyjne, formalne przekwalifikowanie tej przeprawy. ... wiecej

2014-12-09 21:57:09

W przyszłym roku prawdopodobna obniżka opłaty śmieciowej
Obecnie Miasto Ząbki jest w trakcie procedury przetargowej na wybór usługodawców odbierających odpady komunalne. Po złożonych ofertach oraz po półtorarocznym funkcjonowaniu ustawy "śmieciowej", mogę stwierdzić, że będzie taniej. Decyzję w tej sprawie Radni Naszego Miasta będą mogli podjąć prawdopodobnie w najbliższych tygodniach. Proszę się jednak nie spodziewać rewolucyjnych zmian w tym zakresie, gdyż wszystko będzie się opierało na czystym rachunku ekonomicznym.
Będę Państwa informował na bieżąco o ewentualnych zmianach.

2014-12-09 21:46:08

6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 -stat4u